Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był tylko futurystyczną zachcianką. Dynamiczny rozwój nowych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z globalną siecią urządzeń domowych, spowodował, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była rzecz jasna cena systemu. Dzisiaj każdego, kto zapragnie zadbać o komfort i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to nic innego jak zainstalowanie w mieszkaniu urządzeń, które można za pośrednictwem sieci programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Tym sposobem mamy możliwość sterować właściwie całym sprzętem. Zazwyczaj system jest stosowany do zarządzania ogrzewaniem, systemem alarmowym, roletami lub drzwiami wejściowymi w budynku.

Nie powinniśmy w tym miejscu pominąć kwestii bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, ogień lub wydzielanie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie alarmować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że od razu powinniśmy zainwestować i zmienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Dobrze jest natomiast stopniowo, w zależności od bieżących potrzeb, zmieniać sprzęt na inteligentny. Początkowo zamieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas życzyłaby sobie, aby ktoś posprzątał mieszkanie podczas naszej nieobecności. Popularne na rynku odkurzacze Roomba pozwalają na spełnienie tego marzenia. Sprytne zarządzanie klimatyzacją lub ogrzewaniem mieszkania pozwala na znaczne oszczędności w budżecie domowym, a przy tym nasz inteligentny dom wita nas po powrocie oczekiwaną temperaturą. Zdalna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale też może skutecznie zabezpieczyć przed złodziejami. Bezprzewodowe sterowanie roletami nie tylko zagwarantuje optymalne nasłonecznienie mieszkania, ale spowoduje też, że już nigdy nie zapomnimy o ich opuszczeniu w trakcie pobytu poza domem. Instalacja inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania również urządzeniami, które nie są smart.

Komfort, oszczędność oraz bezpieczeństwo przemawiają więc jasno o konieczności przekształcenia naszego domu w Smart Home. Warto już teraz zadbać o to by stopniowo wkroczyć do świata inteligentnych domów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Porady dla zmotoryzowanych

Dziś jest dużo możliwości, żeby wolno było kupić właściwe akcesoria do samochodu, jakie zabezpieczą lakier oraz ogólny wygląd samochodu. W głównej mierze te propozycje odnoszą się generalnie do codziennie wykorzystywanych ...

Nie zapomnij o tym przed wczasami

Przed wylotem na wakacje powinniśmy zaplanować kilka spraw, tak aby mieć pewność, że podczas podróży już nic nie zaskoczy. Właśnie dlatego czytamy jakie recenzje ma motel do którego się wybieramy, ...

Ciekawe zdjęcia na stronę www? To banalne!

Dziś każdy portal internetowy powinien przyciągać profesjonalną oprawą graficzną. Bez dobrych fotografii ciężko jest przyciągnąć uwagę internautów. Profesjonalne zdjęcie to wspaniała ozdoba bloga lub profilu prowadzonego w mediach społecznościowych. Z ...

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę